Translate

7 Ekim 2014 Salı

LCIF Helps People in Need Worldwide

LCIF Helps People in Need Worldwide


 


Teşekkürler Lionlar. Kızımın görmesini sağladınız.”  

Bu birkaç kelime, yardım ettiğimiz kişlere organizasyonumuzun ne anlama geldiğini göstermektedir. Bu ayın başlarında Küba’da bir klinikte çocuğunda erken doğumdan kaynaklanan retinopati bulunan, tanıştığım bir anneden bu sözleri duydum. Çocuğu erken doğmuştu. Çok küçükmüş ve gözleri iyi gelişmediğinden retinopati olmuş.

LCIF Sight First yardımı ile tedarik edilen özel ekipman ile klinik bu duruma el koydu ve küçük kızın görmesini sağladı. Lionların hayat kurtaran ekipman ve katkılarına teşekkürler, dünya çapında erken doğan bebeklerimizi bu riskten kurtarıyoruz.

İşte LCIF ve Lionlar budur – en çok ihtiyaçduyulan yerde hizmet vermek. Aşağıda bununla ilgili, Lionların desteği ile yardım ettiğimiz küçük kız hakkındaki videoyu izleyebilirsiniz.

Görmeyi sağlamak, gençliği güçlendirmek, felaketlere yardım etmek ve insani ihtiyaçları sağlamak gibi LCIF çabaları sizlerin desteği olmadan yapılamaz. Başkan olarak ziyaretlerim sırasında, bu insani programları arttırmak için Lionlardan vakfımıza destek istiyorum. Ve Lionlar cevap veriyorlar. Desteğiniz ile LCIF’e bağışı arttırmak için Genel Yönetmenlere ve Koordinatörlere yeni bir program duyuracağız.

Desteğiniz için teşekkürler!

Saygılarımla,

Barry J. Palmer
Chairperson, Lions Clubs International Foundation
Mikro Girişim Yardımı Pilot Programı şimdi mevcut

LCIF mikro girişim geliştirme pilot programı ile, LCIF ve Lionlar gelişmekte olan ülkelerde açlık içinde yaşayanlara destek sağlamaktadır. Pilot program fonu ile küçük işletmelere işlerini kurmak veya geliştirmek için gereken sermaye, envanter alım, mal, mobilya, makine veya ekipman desteği verilmektedir.

Fon 10.000 ile 100.000 USD arasındadır. Sadece Lions yönetim çevreleri veya çoğul yönetim çevreleri başvurabilir ve tanınmış bir mikro kredi organizayonu ortak olmak zorundadır. Online formu indirin veya LCIF’in İnsani programlar bölümüne başvurarak pilot program hakkında bilgi alın.
Ekim’de Dünya Görme Gününü Kutlayın - World Sight Day

Bu ay Lionlar Dünya Lions Görme Gününü kutlayacaklar. Bu uluslararası olay, körlükle mücadelenin önemini vurgulamak amacı ile her yıl düzenlenir. Göz taramasından göz sağlığı eğitimine kadar çeşitli etkinlikler düzenlenir ve Lionların katılımı teşvik edilir. Bu yılki Dünya Görme Günü 9 Ekim’de olup ana tema “Önlenebilir körlük kalmayacak” olacaktır, böylece tüm ay boyunca bu ruhu taşıyacaksınız.
Resmi olarak LCI Dünya Görme Günü 14 Ekim’de İzlanda’da kutlanacaktır. Bunun bir parçası olarak Reykjavik’deki göz sağlığı faaliyetlerine 70.000 USD LCIF tarafından bağışlanacaktır. Fon, Üniversite hastanesinin Oftalmoji bölümüne göz bakımı ekipmanı alımına kullanılacaktır.
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder