Translate

13 Temmuz 2014 Pazar

Genel Yönetmen Mesajı 13.07.2014Genel Yönetmen Mesajı 13.07.2014

Lions Ailemizin Değerli Liderleri,

Sevgili Lion ve Leo Kulüp Başkanlarımız, Dostlarım,

2014-2015 Dönemi için ilk yazımı vatanımızdan uzaklarda özlem dolu duygularla yazıyorum.

MD 118 Konsey Başkanımız, 6 Genel Yönetmenimiz ve eşleri ile Toronto da 97.Uluslararsı Lions Konvansiyonunu yaşama ve yönetim çevrelerimizden katılan Lion’lar ve dostlarımızla paylaşma fırsatını bulduk. Öncelikle bizlerle olmak için Uzun bir yolculuğu tercih eden tüm Lion dostlara ve yakınlarımıza, sevgili kızım Ln. Selin Belik'e gönülden teşekkür etmek istiyorum.

Varlıkları ile Konvansiyonu daha da anlamlı kıldılar ve gelemeyenleri en iyi şekilde temsil ettiler.

Hepimiz olağanüstü duygularla, Lion olmanın ayrıcalığını ve kıvancını yaşadık. Her anı sizlerle paylaşmaya çalıştık. Unutamayacağımız anılarla, birikimle, döneme, hazır olmanın gücü ve Aldığımız görevin gururu ile dönüyoruz.

Bildiğiniz gibi Seçilmiş Genel Yönetmenler olarak hepimiz 30 Haziran'da Yönetim çevrelerimize veda ederek, havaalanına gelenlerle kucaklaşarak yola çıktık.

Ve bize ayrılan otelde buluştuk. İnanılmaz bir heyecanla kayıt yaptırarak üç gün sürecek Genel Yönetmen eğitimine Dünyadan katılan 760 Genel Yönetmenle ve eğitmenlerimizle bize ayrılan sınıflarda başladık. Bize verilen uygulama programını Uluslararası Başkanımız Joe Prestonun hedeflerini Lions ilke ve kuralları ile ilgili yeni bilgileri kazanarak sertifika almaya hak kazandık. Böylece Toronto'da 97.Int, konvansiyon başladı. Air Canada Konvansiyon Merkezinin muhteşem salonunda STH nın ayırdığı yerimize geldiğimizde MD 118 den katılan 90 a yakın Lion dostumuzla 15.000 ine yakın Lion ve Leo ile kocaman bir ailenin arasında Türk Bayrağımızla yerimizi aldık.

Muhlis’in çektiği fotoğraflarda, web sayfalarında bloklarımızda, sosyal medyada yansıyan tüm güzel anları izleme fırsatı bulmaktasınız. Gerçekten etkileyici ve güç katan günler yaşadık dostlarım.

Bu güzellikleri ve değerlerimizi, dönem boyu sizlerle uygulama ve paylaşma fırsatı bulacağız. Bunun için sabırsızlanıyoruz. Hedeflerimize ulaşmak, Yönetim çevremize bizden beklenilen en üstün çalışma ortamını yaratarak, programa aldığımız her alanda kabinemizle, Başkanlarımızla Etkin Üye - Etkin Kulüp - Güçlü Lions için çalışacağız. Kaybedecek vakit yok. Hepimiz aynı kararlılıkla görevlerimize hazır olarak sorumluluklarımızı üstleneceğiz.

İhtiyacımız olan gücü sizlerin varlığı ile sağlayarak, başardıklarımızla, ulaştığımız hedeflerle gurur duyacağız. Başkan Prestonun da vurguladığı gibi büyük ve güçlü bir aile olmanın gururu yıl boyu bizi saracak.

Altın Lale Dönemi için beklentilerimiz gerçek olacak. Katılacağız, Sorumluluk alacağız. Birbirimize önem ve değer vererek ve sorunlarımızı anlayarak çözümlere ulaşacağız.

Sahip olduğumuz geçmişe dayalı birikimi ve Lions’a bağlı üyeleri koruyarak, yeni üyeler kazanmak için; yeni başarılara kavuşmak için, çok çalışmamız gerek. Bu sebeple işbirliği içinde el ele vereceğiz dostlarım.

Eşsiz... Biricik Vatanımız ve Toplumumuz bizden büyük hizmetler bekliyor.  Önemli aşamalara hazır olmalıyız.

İhtiyacımız olan gücü Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün aydınlattığı akıl ve bilim yolunda, çağdaşlık yolunda bulacağız.

Buna inanıyorum. Sizlere olan güvenim sonsuz.

Yolumuz açık olsun.

Yakında kucaklaşmak ve sizlere kavuşmak dileği ile sonsuz saygı ve sevgilerimi sunuyorum.


Pedagog. A. Şima Sunder
118-E Lions Yönetim Çevresi
2014-2015 Dönemi
Genel Yönetmeni

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder